07 czerwca 2018

Prezydenci brali udział w konferencji „Polska i Niemcy w Europie” w Zamku Królewskim w Warszawie zorganizowanej z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas wspólnej konferencji prasowej prezydentów Polski i Niemiec w Pałacu Prezydenckim, Duda powiedział, że „jesteśmy zwolennikami Europy wolnych narodów i równych państw, a więc takiej Europy, gdzie każde państwo ma swoje miejsce, ale z drugiej strony ma taki sam głos jak inne państwa. W związku z tym może czerpać także takie same benefity z tego, że jest w Unii Europejskiej” - podkreślił prezydent, wyrażając wiarę, że w tym, bliskim fundamentom projektu europejskiego, kierunku pójdzie przyszłość Unii Europejskiej.

Zdaniem prof. Piotra Madajczyka trzeba rozmawiać z zachodnimi partnerami, mimo różnic w naszych stanowiskach. – Każdy kto zajmuje się relacjami europejskimi wie, że od 2015 roku iskrzyło w stosunkach polsko-niemieckich. Z drugiej strony UE obecnie przechodzi od jednego kryzysu do drugiego. Jest świadomość tego, że musimy rozmawiać i wspólnie zastanawiać się nad zmianami w UE – powiedział gość Polskiego Radia 24.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=bE54KOWUPFU

 

o wizycie prezydenta Niemiec w Polsce