15 lipca 2019

"Prof. Madajczyk wskazał, że czołowego polityka europejskiego powinna cechować otwartość i elastyczność. Jego zdaniem ma to Ursula von der Leyen, a tych cech brakuje z kolei Fransowi Timmermansowi - Polityk wybierany na czołowe stanowisko musi być elastyczny i otwarty na różne kierunki. Timmermans sam się wyprofilował w pewną stronę. Jeśli ktoś staje się stroną w sporze, to nie może osiągnąć kompromisu - zauważył.

Sankcje za łamanie praworządności. Socjaliści stawiają warunki Ursuli von der Leyen

Gość PR 24 zwrócił też uwagę, że von der Leyen świetnie radzi sobie z trudnymi sytuacjami. Jej problemem może być natomiast to, że musi nabywać doświadczenie - Ursula von der Leyen radziła sobie wcześniej całkiem dobrze w swoich resortach. Na jej korzyść przemawia to, że wykazała się odpornością psychiczną na ataki za Bundeswehrę. Wytrzymała to. Może jej trochę brakować doświadczenia, choć wydaje się że jest osobą zdolną do kompromisów i porozumień - przyznał profesor.

Zapytany o to czy jego zdaniem Ursula von der Leyen obejmie stanowisko szefowej Komisji Europejskiej, prof. Madajczyk powiedział: "Jeżeli ona nie zostanie szefową KE, to będzie samobójstwo ze strony europarlamentu, a nie sądzę, by do tego mogło dojść"."

 

https://www.polskieradio24.pl/130/5933/Artykul/2340631,Piotr-Madajczyk-Ursula-von-der-Leyen-jest-osoba-zdolna-do-kompromisow

 

Ursula von der Leyen jest osobą zdolną do kompromisów